Mindent a nyiroködémáról

A nyiroködéma okai, tünetei, kezelés: nőknek és férfiaknak, idősebbeknek és fiatalabbaknak, mell műtötteknek és daganatos betegeknek. Nyirok masszázs és kézi nyirok drenázs, életmód tanácsadás: Füredi Rita diplomás gyógytornász, terapeuta

Manuális nyirokdrenázs

A terapeuta mindkét kezével, fájdalommentes, de határozottan érezhető (nem simogató jellegű) fogások sorozatait végzi a bőrön, anélkül hogy a bőrön elcsúszna. Tehát semmi esetre sem szabad a masszírozáshoz hasonlítania a manuális nyirokterápiának. Ezért aki a manuális nyirokterápiát, nyirokmasszázsnak hívja (ezt sajnos nem csak betegek teszik) az hibásan teszi, hiszen masszírozáskor többek között fokozni szeretnénk a vérbőséget az adott területen, ezzel is elérve a fájdalomcsillapító és lazító hatást. Nyirokterápia közben pedig a vérbőség fokozása még több ödéma kialakulását eredményezi, ami nem lehet cél esetünkben. Természetesen vannak kivételek a fogások között, amikor kicsit erősebben kell a fogásokat kivitelezni ( kemény, fibrotikus ödémáknál), hogy a kisebb területeket érintő, keményebb ödéma fellazuljon, de ez esetben sem használható semmiféle köztes anyag.

 A manuális nyirokterápiának nincsenek hátrányai

A bőrápolás szerepe rendkívül fontos az ödémás területeken, hiszen itt pang a szövetközti folyadék, aminek eredményeképpen az immunrendszer (a nyirokérrendszer az immunrendszer része) működése csökken. Mivel bőrünk a testünk legnagyobb szerve, és ez az első „kapu”, ahol a kórokozók (gombák, vírusok, baktériumok stb.) behatolását meg tudjuk akadályozni, nagy hangsúlyt kell fordítanunk ápolására. Könnyen elképzelhető, ha bőrünk sérült, száraz, repedezett és ezzel folytonossága értelemszerűen megszakított, a kórokozók nagyon egyszerűen átjutnak rajta. Bejutva az ödémás területre, az ott csökkent immunfunkció mellett könnyen problémát okozhatnak, pl. gombásodást a lábujjak között, aminek hatására megnyílik a bőrfelület, így még több kórokozó tud bejutni, vagy bakteriális fertőzés esetén akár orbánchoz is vezethet. Ez sajnos a nyirokbetegeknék gyakran előforduló, újra és újra visszatérő probléma lehet. Többnyire végtagokon kialakuló bőrpírral, végtagduzzanattal, hirtelen fellépő és magasra felszökő lázzal, hidegrázással, rosszulléttel, gyengeséggel járó komoly bakteriális megbetegedés. Gyakran gondolják azt a emberek, hogy influenzásak, vagy megfáztak. Akinek nyiroködémája van mindig kell az orbáncra gondolni, ha ilyen jellegű tünetek lépnek fel.

Komplex ödémamentesítő terápia

1-3 hét intenzív kezelés kórházi osztályon és többféle terápia együttes alkalmazásával, valamint a beteg és hozzátartozó együttműködésével érhető el jó és tartós eredmény.

Gyógyászati segédeszközök alkalmazása

A fáslizáshoz szükséges eszközök és a különböző alakú kompresszek elősegítik az ödémamentesítést, míg a méretre készült gyógyharisnyák csak fenntartják a kezeléssel elért ideális állapotot.

Önkezelés

CÉLJA: a gyógytornász által betanított kézi nyirokdrenázs otthoni folytatása, melynek rendszeres végzésével az állapotromlás megelőzhető. 

LÉNYEGE: Óvatos simítás az ép nyirokcsomók irányába, ezzel segítjük a nyirokfolyadék elvezetését. Naponta többször ajánlott végezni. Miután a kezelés során megtanulta, a betegnek ajánlott folytatni az  állapot fenntartása és az állapotromlás megelőzése céljából.






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 1
Heti: 20
Havi: 17
Össz.: 58 373

Látogatottság növelés
Oldal: A nyiroködéma kezelése
Mindent a nyiroködémáról - © 2008 - 2024 - nyirok.hupont.hu

A weblap a HuPont.hu weblapszerkesztő használatával született. Tessék, itt egy weblapszerkesztő.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »